Sodobna stanovanja opremljamo z napredno opremo, ki zagotavlja odličen izkoristek energije. To je najbolj značilno pri ogrevanju, ki je pogosto najbolj potratno in tudi največji strošek za gospodinjstvo, Ravno zato se posvetimo opremljanju doma z dobro izolacijo in z drugimi elementi, s katerimi zmanjšujemo tveganja za toplotne izgube. Med temi tveganji je tudi zračenje, saj pri prezračevanju iz stanovanja uhaja toplota, ki bi jo sicer raje zadržali. To nalogo ima rekuperacija, ki je ključna funkcija sodobnih prezračevalnih sistemov.
V osnovi rekuperacija služi prav temu, da preprečuje toplotne izgube. Prezračevalni sistem zbira zrak iz notranjosti in ga izmenjuje s svežim zrakom iz okolice. V tem postopku rekuperacija zadrži toploto oziroma energijo iz toplega notranjega zraka, nato se toplota vrne nazaj v prostor skupaj s svežim zrakom iz okolja. To ponuja odličen učinek, ki tudi v praksi odlično funkcionira.
Kazalo vsebine
Rekuperacija v domačih prezračevalnih sistemih
Sodobni prezračevalni sistemi za lokalno prezračevanje domačih prostorov so precej enostavni, a zelo učinkoviti. Glavno zaslugo za to ima prav rekuperacija, s katero lahko pričakujemo odličen izkoristek toplote pri ogrevanju, ima pa tudi druge prednosti.
Predvsem lahko zagotovimo stalno temperaturo brez nepredvidljivih nihanj, tudi če prostore redno zračimo. Tako brez težav vzdržujemo idealne pogoje v stanovanju, tudi vlažnost imamo stalno pod kontrolo. Tak učinek lahko ponudijo že enostavni prezračevalni sistemi z rekuperacijo, ki jih dobimo v atraktivni ponudbi na https://prezracevanje.si/services/prezracevalni-sistemi/.
Rekuperacija pri prezračevanju na dolgi rok
Na dolgi rok se rekuperacija izkaže za povsem kritično funkcijo v sodobnih stanovanjih. Stroški ogrevanja namreč hitro močno presežejo ceno naprav, ki jih uporabljamo za ogrevanje in prezračevanje, zato je povsem smiselno za zračenje izbrati napredno napravo z rekuperacijo. Ti izdelki niti niso posebej dragi ali kompleksni, bodo pa na dolgi rok svojo ceno brez težav poplačali s prihranki, ki se kažejo pri boljšem izkoristku ogrevanja.